Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym

W imieniu Zarządu Realizatora  Konkursu, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą, włączenia się w trwające w tym roku obchody 440 rocznicy śmierci największego poety renesansu Jana Kochanowskiego, poprzez udział uczniów i Ich opiekunów artystycznych w Międzynarodowym Konkursie „POEZJI   MALOWANIE” inspirowanym życiem i twórczością Jana Kochanowskiego. Postać  Kochanowskiego jest mocno związana z  ZIEMIĄ ZWOLEŃSKA, urodził się  w Sycynie,  w Czarnolesie tworzył swoją poezję  i spoczywa w Zwoleniu. Zasady konkursu zawarte są w Regulaminie Konkursu, który wraz z metryczką i listą zbiorczą znajduje się w załączniku.

Pula nagród finansowych wynosi 10 000zł. Dwie nagrody GRAN PRIX i 6 równorzędnych wyróżnień.

Pragnę poinformować, że konkurs   PATRONATEM  HONOROWYM  objęli:
– Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,
–  Starosta Zwoleński,
–  Burmistrz Zwolenia.

Wystawa pokonkursowa odbędzie się 23 czerwca 2024r. podczas cyklicznej  GALI OBCHODÓW IMIENIN PANA JANA w Muzeum Regionalnym  i DK w Zwoleniu.

Serdecznie zapraszam do udziału w w/w konkursie, który wpisuje się również w Jubileusz  600 lecia nadania Zwoleniowi -praw miejskich.

Przewodnicząca Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia- REALIZATOR   KONKURSU  Bogusława Jaworska