Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Zwolnieni z teorii – Globalna szkoła. Razem dla klimatu

Zwolnieni z teorii – Globalna szkoła. Razem dla klimatu

W ubiegłym tygodniu zespół „Kroczymy po lepsze jutro” z klasy IIB Technik Reklamy w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii i programu Centrum Edukacji Obywatelskiej „ Globalna szkoła. Razem dla klimatu” zorganizował cykl wykładów edukacyjnych o ochronie środowiska.

2 marca uczniowie przeprowadzili prelekcje w Gminnej Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska”  w Siennicy o zanieczyszczeniu i ochronie środowiska oraz o ekologicznym rolnictwie. W swoim wystąpieniu przedstawili Plenum Spółdzielni jakie korzyści płyną z ekologicznego gospodarstwa rolnego i domowego. Swoje wykłady zakończyli dyskusją z Zarządem Spółdzielni.

3 marca grupa projektowa przeprowadziła warsztaty edukacyjne w Zespole Szkół im. Hipolity i Kazimierza Gnoińskich w Siennicy o zanieczyszczeniu i ochronie środowiska. Uczniowie przedstawili swoim młodszym kolegom jakie są zanieczyszczenia środowiska, jak każdy z nas może się przyczynić do jego ochrony oraz co zrobić aby nasze gospodarstwo domowe było ekologiczne. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem uczestników. Swój występ uczniowie zakończyli quizem, w którym do wygrania były nagrody.