Zwolnieni z Teorii – Akcja Kwalifikacja

Zwolnieni z Teorii – Akcja Kwalifikacja

Uczennice klasy 2R – Karolina Dyżakowska, Anna Materka oraz Joanna Zgiep organizują projekt Akcja Kwalifikacja w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jest tworzony przy współpracy z partnerami takimi jak Pracuj.pl, Allegro, Fundacja BGK. Ma on na celu przekazanie młodzieży praktycznych informacji na temat rynku pracy, pomagając im w przyszłym wkroczeniu na niego. W ramach projektu w naszej szkole zostaną zorganizowane warsztaty prowadzone przez uczennice oraz przedstawicielki firmy Ruta Transport, na których młodzież nauczy się, jak stworzyć prawidłowe CV oraz dowie, jak wyglądają pierwsze kroki na rynku pracy, a także jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna. W szkole zostanie przeprowadzony również konkurs w formie rozmowy kwalifikacyjnej, w którym uczniowie będą mieli okazję sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce i wygrać atrakcyjne nagrody. W komisji konkursowej zasiądą Pani Dorota Nejman, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim, jedna z organizatorek oraz nauczyciel naszej placówki.
Projekt jest sponsorowany przez firmy Ruta Transport, Argo oraz Metal Trans.
Opiekun projektu: Katarzyna Wocial