Zespół High School Tutorial laureatem Brązowego Wilka VII Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”

Zespół High School Tutorial laureatem Brązowego Wilka VII Ogólnopolskiej Olimpiady  „Zwolnieni z Teorii”

W dniu 22 czerwca odbył się Wielki Finał Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”
Miło nam poinformować, że odznakę Brązowego Wilka za najlepszy projekt w szkole zdobył zespół High School Tutorial z klasy 1AB w składzie: Aleksandra Szczerbowska ( lider zespołu), Karolina Kwiatkowska, Paulina Lewicka. Opiekunem zespołu była Pani Małgorzata Kozińska – Zięba

Zespół  High School Tutorial w tym roku szkolnym zajął się problem społecznym związanym z obawą młodzieży w trakcie zdalnego nauczania przed egzaminem 8 – klasisty i  rekrutacją do szkół ponadpodstawowych. W ramach projektu uczennice przeprowadziły kilkanaście warsztatów w szkołach z powiatu mińskiego. W ich warsztatach wzięło udział około 300 uczniów. Dziewczęta  wraz z uczniami i nauczycielami łączyły się na platformie Google Meet     i opowiadały jak wygląda sam egzamin oraz rekrutacja. Jednakże znacznie ciekawszym fragmentem tych spotkań były ich osobiste historie i doświadczenia, którymi mogły podzielić się z młodszymi kolegami. Przedstawiły im również opinie o szkołach w Mińsku Mazowieckim oraz Siedlcach. Ponadto odpowiadały na nurtujące ośmioklasistów pytania odnośnie testu kończącego szkołę podstawową, jak i nauki w szkole średniej. Uczennice dawały również rady dla przyszłych uczniów szkół ponadpodstawowych „ Radzimy, nie stresujcie się przed egzaminem, ponieważ jeśli odpowiednio się przygotujecie naprawdę nie ma się czego bać. Szkoła średnia to prawdopodobnie najlepszy czas w całym waszym życiu, więc tym bardziej idźcie tam pewni siebie i przede wszystkim z dobrym nastawieniem. Mierzcie wysoko, bo w wielkim stopniu szkoła do której się dostaniecie, otwiera wam drzwi w przyszłość. Nie sugerujcie się tym gdzie idą znajomi. Obierzcie własną, jak najlepszą dla was drogę, którą będziecie kroczyć przez następne kilka lat. Wybierajcie kierunek w którym czujecie się najlepiej. Oczywiście jeśli w trakcie nauki poczujecie że to nie to, to możecie zmienić profil klasy a nawet szkołę. Bądźcie otwarci na doświadczenia, bo to sprawia, bo to sprawia, że widzicie coraz nowsze i lepsze możliwości”. Dodatkowo dziewczyny oferowały ośmioklasistom ( i młodszym uczniom) pomoc w postaci notatek powtórzeniowych na Instagramie i Facebooku. Dzięki nim ich młodsi koledzy mogli powtórzyć materiał i opanować go jeszcze lepiej. Notatki robione własnoręcznie były oparte na informacjach z repetytoriów jak i samej wiedzy uczniów.

W tym roku szkolnym w całej Polsce zostało zrealizowanych 749 projektów w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii, które rozpalały radość w Polsce w trudnym, pandemicznym czasie. W naszej szkole zrealizowane zostały dwa projekty. Finalistami zostało razem 9 uczniów (zespół Earth our Home kl 2LG i High School Tutorial Kl 1AB). Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.