XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych już za nami…

XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych już za nami…

XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
już za nami…

7 marca spośród 43 chętnych wyłoniliśmy reprezentację  do eliminacji powiatowych.

15 marca 2023 w szranki stanęło 12 uczniów z 4 szkół ponadpodstawowych powiatu mińskiego, tj.: Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Augusta Czartoryskiego, Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej.  W etapie powiatowym uczniowie rozwiązywali zadania z wiedzy o kulturze, historii i geografii krajów niemieckojęzycznych.

Tego samego dnia po obradach jury składającego się z nauczycieli ww. szkół odbyło się sprawdzanie prac, zaś uroczyste podsumowanie konkursu wraz z ogłoszeniem wyników nastąpiło tydzień później, tj. 22.03.2023.

Następnie odbyła się uroczysta gala, którą rozpoczęła prezentacja wykonana przez niezwykle kreatywnych uczniów klasy 4Lg: Pawła Jackowicza i Janka Mielca. Przedstawili oni znane i nieznane fakty na temat krajów niemieckojęzycznych, po czym nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów oraz podziękowań. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a laureaci – bardzo atrakcyjne nagrody, które zostały ufundowane przez Państwo Elżbietę i Waldemara Chomka, właścicieli firmy Awenta. Najlepszy spośród 12 uczestników okazał się Jakub Jagiełło, uczeń Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, która otrzymał zestaw głośników. Drugie i trzecie miejsce zajęli: Aleksandra Piekut, uczennica Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie oraz Krystian Jankowski, uczeń  Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej, którzy otrzymali słuchawki oraz bon do empiku. Zespół Szkół Ekonomicznych stanął w tym roku niestety poza podium. Pozostali uczestnicy etapu powiatowego otrzymali dyplomy i upominki w postaci książek. Piąty w powiecie był Michał Piekut z klasy 3 R, zaś szóste i ósme miejsce przypadło w udziale Patrycji Szydłowskiej (4Ag) oraz Bartoszowi Kozłowskiemu (4Lg).

Zwycięzcom gratulujemy!