X edycja Olimpiady praktycznej „Zwolnieni z teorii” – 47 finalistów w Ekonomie i dwie nominacje do Złotych Wilków!

W ubiegłym miesiącu 10 zespołów projektowych z naszej szkoły dobiegło szczęśliwie do mety w tegorocznej edycji olimpiady umiejętności społecznych Zwolnieni z Teorii.

Finalistami zostało 47 uczniów, rozwijając po drodze swoje kompetencje przyszłości.

Nominacje do Złotych Wilków

Fundacja Zwolnionych z teorii opublikowała też już listę najlepszych projektów w tegorocznej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii! Są to projekty nominowane do głównej nagrody, Złotego Wilka, za najlepszy projekt społeczny w Polsce w każdym temacie i formacie. Na liście znalazły się dwa projekty realizowane przez uczniów naszej szkoły.

Ostateczne wyniki poznamy 23 maja, podczas Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii, który odbędzie się na Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie. To właśnie tam serca naszej społeczności szybciej zabiją, podczas wspólnego świętowania ukończenia projektów społecznych przez tysiące Finalistów i Finalistek X edycji Olimpiady

Chcemy pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy zakończyli swoje projekty Teraz możecie się cieszyć tytułem Finalisty X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Dziękujemy Wam za pomysłowość, wrażliwość społeczną i wytrwałość w tegorocznej edycji olimpiady.

Trzymamy również kciuki dalej za zespoły, które jeszcze działają do końca roku szkolnego.

Poniżej lista wszystkich projektów, których uczniowie zostali finalistami X edycji Olimpiady.

1. Zdrowy Jaś (format: wydarzenie publiczne, kategoria: zdrowia i sport) – Natalia Kroszczyńska, Mateusz Wojewódzki (klasa 2F)
  2. Książki bez recepty (format: zbiórka charytatywna, kategoria: kultura) – Szymon Baran (klasa 3D) wraz z kolegami z innych szkół w Polsce
  3. Habitat reborn 2 (format: wydarzenie publiczne, kategoria: ekologia): Karolina Kudlak, Jakub Zalewski, Dominika Bąkowska (klasa 3B i 1 P)
  4. Zaczytani dzieciom (format: wydarzenie publiczne, kategoria: edukacja): Natalia Starzyńska, Martyna Turek, Maksymilian Duszczyk, Zuzanna Para (klasa 3 B)