Występ naszych uczniów na konferencji „Pokazać – Przekazać” w Centrum Nauki Kopernik

Występ naszych uczniów na konferencji „Pokazać – Przekazać” w Centrum Nauki Kopernik

W dniu 24 sierpnia Maksymilian Duszczyk i Natalia Wepa z klasy III B Technik Reklamy brali udział w panelu dyskusyjnym konferencji  edukacyjnej ,, POKAZAĆ – PRZEKAZAĆ 2023 – Edukacja klimatyczna: co robimy nie tak?” zorganizowanej przez Centrum Nauki Kopernik.

Dr Kamil Leziak, klimatolog z Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW, zaprosił do inauguracyjnej dyskusję młodzież zaangażowaną w działania proklimatyczne i edukację klimatyczną swoich rówieśników. Na scenie pojawili się:

-Maksymilian Duszczyk i Natalia Wepa z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

-Mirella Kłosińska z Earth Day Everyday

-Lidia Prabucka ze Szkolnej Konferencji Klimatycznej

-Natalia Tomaszuk z Młodzieżowej Rady Łomianek.

Wspólnie zastanawiali się nad politycznym impasem związanym z wiedzą o zmianach klimatu, rozmawiali o działaniach, które powinny być podejmowane w skali globalnej, lokalnej i indywidualnej oraz o roli, jaką ma do odegrania młodzież. 

To był panel otwierający konferencję, a to niezwykle ważne! Bo przecież główny temat spotkania, czyli zmiany klimatyczne i związana z nimi edukacja, dotyczy przede wszystkim młodych.

Przypomnijmy , że Natalia i Maksymilian  brali  udział w Olimpiadzie Zwolnionych z Teorii oraz programie Centrum Edukacji Obywatelskiej „Globalna Szkoła. Razem dla klimatu”. W ramach edukacji klimatycznej zrealizowali projekty „Kroczymy po lepsze jutro” oraz

„ Razem po lepszy świat”

Wielka brawa dla naszych uczniów za zaangażowanie i wspaniałe wystąpienie.

Małgorzata Kozińska – Zięba

https://www.kopernik.org.pl/pokazac-przekazac-2023