Z wizytą u Andriollego…

Z wizytą u Andriollego…

Za sprawą uczennic Liceum Sztuk Plastycznych powiało epoką Elwiro Michała Andriollego. Pod opieką p.Hanny Mrozowskiej zaprezentowały przygotowane podczas zajęć pozalekcyjnych stroje z epoki. Suknie pełne barw i koronek, strojne kapelusze i inne dodatki, to przykład kreatywności młodzieży i sentymentu do niepowtarzalnych czasów minionych.
W ramach obchodów jubileuszu chętni uczniowie wzięli udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych w szkolnej pracowni fotografii i filmu. Pod okiem  p. Anny Edyty Przybysz zatrzymywali w kadrze migawki z przeszłości. Na sesji pojawił się także sam Andriolli, który po ukazaniu się uczennicom LSP podczas przedstawienia teatralnego, pozwolił uwiecznić się na współczesnej fotografii nim wrócił do swojej epoki.

Zapraszamy do Galerii Plenerowej ZSE na wystawę „z wizytą u Andriollego…” która prezentuje migawki z warsztatów, a także kilka wspomnień z uroczystości obchodów jubileuszu .

Autorzy prac:

Val Przybysz
Maria Ligęza
Max Przybysz
Gregorz Margas
Adrianna Michałowska

Wystawa jest prezentowana w ramach obchodów Jubileuszu 30-lecia LSP.