Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Wyjazd Klubu Absolwentów „Ekonom” do Puław i Sandomierza

Wyjazd Klubu Absolwentów „Ekonom” do Puław i Sandomierza

22 kwietnia 2023r. Klub Absolwentów EKONOM przywitał wiosnę kolejną wycieczką a piękne słoneczko uśmiechało się wesoło od samego rana. 30-osobowy Bus zabrał o 7.00 sprzed szkoły grupę radosnych turystów a po drodze do Kołbieli wsiadali kolejni uczestnicy. W wycieczce udział wzięli Klubowicze, zaprzyjaźnione osoby i znajomi z UTW w Józefowie. Pierwszym etapem był pałac Czartoryskich w Puławach. Pani przewodnik przybliżyła nam historię księżny Izabeli Czartoryskiej i gromadzonych przez nią zbiorów, które od 1801r. dały początek polskiemu muzealnictwu. Następnie udaliśmy się do Sandomierza, gdzie czekały na nas 3 turystyczne melexy i przewodniczka wesoła pani Ula. Ruszyliśmy z parkingu nad Wisłą przez Starówkę obok ratusza i katedry aż do Wąwozu Królowej Jadwigi i z powrotem nad Wisłę. Tu pożegnaliśmy piękny Sandomierz i dalej pojechaliśmy naszym Busem. Ostatnim etapem był Baranów Sandomierski. Tam w przepięknym zamku magnackim Krasińskich nazywanym Małym Wawelem czekał na nas w nastrojowej komnacie smakowity obiad i odpoczynek; kawa, herbata i chwila relaksu. Nabraliśmy nowych sił i chęci do dalszego zwiedzania i odbyliśmy wraz z przewodnikiem spacer, przemierzając kolejne komnaty w Małym Wawelu, perełce polskiego renesansu. Po zwiedzeniu zamku w Baranowie Sandomierskim,  w dobrych humorach i z głowami pełnymi wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu, marząc o kolejnych wycieczkach w następnych latach.
Aniu! Wybór daty i programu wycieczki strzał w dziesiątkę a pogoda na medal.
Dziękujemy!

Klub Absolwentów Ekonom zaprasza 2 lipca 2023r. do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie na Dzień Otwarty.
Więcej informacji pod adresem:
https://celestynow.warszawa.lasy.gov.pl/aktualnosci

Kolejne spotkanie Klubu Absolwentów Ekonom odbędzie się w szkole 23 września 2023r. o godzinie 11.00. Zapraszamy!