Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Wycieczki do Porto i Bragi

Wycieczki do Porto i Bragi

W przerwie weekendowej podczas trwania staży zagranicznych w Portugalii. młodzież miała dwie wycieczki. W sobotę odwiedziliśmy magiczne Porto. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od rejsu rzeką Douro, następnie przeszliśmy się urokliwymi uliczkami i zachwycającym mostem Ponte Dom Luis I Warte uwagi były również Katedra Sé oraz stacja São Bento z niepowatarzalnymi tradycyjnymi dla Portugalii azulejos. W niedzielę udaliśmy się do historycznego miasta Guimarães, które jest miejscem narodzin Portugalii . Mieliśmy możliwość podziwiania średniowiecznego Castelo de Guimarães oraz wielu innych zabytków ważnych dla historii Portugalii . Następnie udaliśmy się do Bragi, w której poczuliśmy klimat obecnej Portugalii. Mogliśmy skosztować portugalskich pasteis de nata oraz podziwiać widok na miasto z Sanktuarium Bom Jesus de Monte. We wspaniałych humorach wróciliśmy na nasz kampus. #funduszeeuropejskie#fe