Wycieczka szkolna „Poznaj Roztocze z Lublinem”

Wycieczka szkolna „Poznaj Roztocze z Lublinem”

Chcąc zakończyć rok szkolny akcentem turystyczno-podróżniczym, część klas I AR, III AP i III AG wyjechała w dniach 20-22 czerwca 2022 roku na wycieczkę „Poznaj Roztocze z Lublinem”.

Nie dość, że od pierwszej chwili dopisywały nam humory, sprzyjała pogoda, to udało nam się zobaczyć piękne zabytki i zachwycić się walorami przyrody pięknego Roztocza.

Zwiedzanie zaczęliśmy od Kazimierza Dolnego, podziwiając kamienice na rynku i bulwary wiślane.

Lublin to piękny, historyczny zespół architektoniczno-urbanistyczny, Zamek i zespół kościelno-klasztorny Dominikanów.

Drugi dzień poświęcony był zatopionemu w zieleni Zwierzyńcowi i okolicom – zwiedzaliśmy „Kościół na wodzie”, zespół Pałacu Plenipotenta; weszliśmy na Białą Górę, słuchaliśmy opowieści w Zagrodzie Guciów – to roztoczański mini-skansen z zabytkowymi zabudowaniami oraz centrum meteorytów. Skosztowaliśmy tam lokalnego przysmaku-podpłomyków.

Trzeci dzień to zwiedzanie perły Renesansu – Zamościa z przepięknym Rynkiem Wielkim i historycznym zespołem miejskim, licznymi zabytkami znajdującymi się w Muzeum Zamojskim.

Wycieczka, współfinansowana z programu „Poznaj Polskę” dostarczyła niezapomnianych wrażeń, była zwieńczeniem nauki , a teraz ….już tylko wakacje!!!