Wycieczka objazdowa do Hiszpanii przez Luksemburg oraz Francję

Wycieczka objazdowa do Hiszpanii przez Luksemburg oraz Francję

50 uczniów z Ekonoma pod opieką p. Beaty Biszkowieckiej – Rokickiej, p. Małgorzaty Kozińskiej – Zięby, p. Violetty Wileńskiej i p. Moniki Alwas w dniach 3 – 11 października 2023 uczestniczyło w wycieczce objazdowej do Hiszpanii zorganizowanej przez Agencję Turystyczną Almatur Opole.

W ciągu 9 dni grupa uczniów wraz z nauczycielami przemierzyła ponad 5350 km. Zwiedziliśmy 3 kraje i odwiedziliśmy 6 miast. Codziennie towarzyszyła nam piękna i słoneczna pogoda. Wszyscy mieli bardzo dobre humory i spędzali ciekawie czas. O wszystkich zwiedzanych przez nas miejscach ciekawie opowiadał nam pan pilot Krzysztof.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy w Luksemburgu, jednym z najmniejszych państw świata i Europy. Zwiedziliśmy tam fortyfikacje, Plac d’Armes, Pałac Wielkiego Księcia, Katedrę, Parlament Europejski, Plac Konstytucji z obeliskiem oraz Plac i Pomnik Guillaume II.

Następnego dnia wyruszyliśmy do Francji, konkretnie do Paryża. Zobaczyliśmy tam przepiękna Wieżę Eiffla, Place de Varsovie (Plac Warszawski), Centre Georges Pompidou, Plac Gwiazdy z Łukiem Triumfalnym oraz przepłynęliśmy godzinny rejs po Sekwanie.

4 dnia czekał na nas pełen wrażeń dzień w Paryskim Disneylandzie, najpiękniejszym i najbardziej znanym w Europie parku rozrywki dla dzieci i dorosłych. W bajkowej scenerii czekały na nas atrakcje z różnorodnych krain. Wszyscy miło i wesoło spędzili czas w baśniowej krainie Disneya. Odwiedziliśmy dużo ciekawych atrakcji jak i spotkaliśmy wiele bohaterów Disneya, m. in. Myszkę Miki i Kaczora Donalda.

5 dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Carcassonne – najlepiej zachowanego średniowiecznego miasta w Europie. Zwiedziliśmy dawną twierdzę Katarów, fortyfikacje i bramy miejskie, Zamek Książęcy oraz kościół St. Nazaire.

 6 dzień naszej podróży zaczęliśmy zwiedzaniem średniowiecznego miasteczka Tossa de Mar w Hiszpanii. Miasteczko było pełne skalistych raf, jaskiń oraz urwisk ze śródziemnomorską roślinnością. Stare miasto Tossy, położone na skalistym półwyspie, jest otoczone murami z XII w. Ponad ruinami gotyckiego kościoła i zamku roztacza się piękny widok. Popołudniem wróciliśmy do hotelu w Lloret de Mar, gdzie spędzaliśmy czas na popołudniowym wypoczynku na basenie lub na mieście.

W 7 dzień pojechaliśmy do przepięknej Barcelony. Zwiedziliśmy tam park Guell wpisany na listę UNESCO, w drodze do centrum w pobliżu centrum handlowego Westfield La Maquinista zobaczyliśmy Pomnik Marcina Jankowskiego. Zwiedziliśmy również bazylikę Sagrada Familia. Popołudniem wróciliśmy i odpoczywaliśmy w hotelu.

Nasza wycieczka była świetną okazją do integracji. Uczniowie mieli okazję poznać różne kultury, spróbować regionalnych potraw oraz poćwiczyć w praktyce język angielski.

Wszyscy będziemy miło i z uśmiechami na twarzy wspominać wycieczkę i na pewno na długo zostanie ona w naszej pamięci.