Wycieczka objazdowa do Hiszpanii przez Francję i Włochy

Wycieczka objazdowa do Hiszpanii przez Francję i Włochy

50 uczniów z Ekonoma pod opieką p. Beaty Biszkowieckiej – Rokickiej, p. Małgorzata Kozińskiej – Zięby, p. Violetty Wileńskiej i p. Doroty Kutnik w dniach 2 – 8 października uczestniczyło w wycieczce objazdowej do Hiszpanii zorganizowanej przez biuro podróży Atas.

W ciągu 7 dni przemierzyliśmy ponad 5600 km, zwiedziliśmy 3 kraje położone nad Morzem Śródziemnym, odwiedziliśmy 9 miast. Codziennie mieliśmy piękną, słoneczną pogodę, wszystkim dopisywały bardzo dobre humory, a o wszystkich zwiedzanych przez nas miejscach bardzo ciekawie opowiadał nam pan pilot Janusz

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w uroczym mieście Awinion, jednym z najbardziej fascynujących miast południa Francji, leżącym w samym sercu tonącej w lawendzie Prowansji. Zwiedziliśmy w nim Pałac Papieży, romańską katedrę Notre – Dame, most św. Benedykta z XII wieku.

Następne dwa dni spędziliśmy w Hiszpanii. Najpierw w miejscowości Figures, miejscu urodzenia Salvadora Dali, podziwialiśmy dzieła Dalego zgromadzone w muzeum w jego rodzinnym mieście.

Z kolei w Gironie odbyliśmy spacer po jednej z najlepiej zachowanych starówek w Hiszpanii oraz zwiedziliśmy  gotycką katedrę położoną nad brzegiem malowniczej rzeki. Wieczorem udaliśmy się do Lloret de mar, miasteczka położonego na Costa Brava. Obowiązkowym punktem naszego spaceru była plaża położona nad szmaragdowym morzem.

4. dnia czekała na nas wspaniała Barcelona. Najpierw zawitaliśmy na Camp Nou, słynny stadion FC Barcelona, następnie zwiedziliśmy park  Güell wpisany na listę UNESCO, monumentalne dzieła Antoniego Gaudiego, bazylikę Sagrada Familia, Casa Batlo i Casa Mila oraz odbyliśmy spacer po popularnym deptaku La Rambla i wąskich uliczkach starego miasta Barri Gotic.

5. dnia we Francji zwiedziliśmy zakłady perfum Galimard w miejscowości Grasse na Lazurowym Wybrzeżu, a nocą odbyliśmy spacer po Monte Carlo – historycznej stolicy hazardu, europejskim Las  Vegas.

6. dzień naszej podróży to już Włochy- szekspirowska Werona i kolebka artystów i naukowców – Padwa. W Weronie odbyliśmy spacer po mieście, widzieliśmy amfiteatr rzymski oraz dom i balkon  Julii, bohaterki dramatu Williama Szekspira. Następnie z Werony pojechaliśmy pociągiem do Padwy. W Padwie zwiedziliśmy centrum historyczne Plazza de la Erbe, uniwersytet – drugi najstarszy we Włoszech, plac Prato della Valle wraz z wyspą Memia gdzie znajduje się 78 posągów, w tym m.in. Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego.

Nasza wycieczka była świetną okazją do integracji, uczniowie mieli okazję poznać różne kultury, skosztować regionalne potrawy oraz poćwiczyć w praktyce języki angielski i hiszpański.

Wszyscy będziemy wycieczkę mile wspominać i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Małgorzata Kozińska – Zięba, kierownik wycieczki