Wycieczka na Roztocze

Wycieczka na Roztocze

Klasy 4 d oraz 2d rozpoczęły nowy rok szkolny czterodniową wycieczką na Roztocze. W drodze do Ośrodka Wczasowego „Roztoczanka” w Suścu zwiedziliśmy Lublin- Kaplicę Św. Trójcy, galerie malarstwa i plakatu na Zamku i lubelską starówkę. Byliśmy w Centrum Spotkania Kultur na „Multimedialnej łące kwietnej” oraz na miasteczkach uniwersyteckich UMCS i KUL, natomiast w drodze powrotnej podziwialiśmy Zamość- jego starówkę oraz forty.

Kolejne dni to spotkania z naturą i historią Roztocza. Byliśmy w Muzeum-Miejscu Pamięci w Bełżcu, w rezerwatach przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego ”Szumy nad Tanwią” i „Czartowe Pole”, na wieży widokowej i w kamieniołomach w Józefowie,  na trzynastokilometrowym spływie kajakowym rzeką Wieprz oraz w Zwierzyńcu, w którym widzieliśmy słynny „Kościół na wodzie” oraz stawy Echo. Wieczory w ośrodku urozmaiciły nam grill i dyskoteka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego wyjazdu!