Wycieczka klasy IB

Wycieczka klasy IB

Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu „Poznaj Polskę”, uczniowie klasy I B wzięli udział w wycieczce do Torunia w dniach 9-10 listopada 2022r.  

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ciechocinka, gdzie uczniowie podczas spaceru mogli zobaczyć tężnie, zabytkową pijalnię wód mineralnych, fontannę „Jaś i Małgosia”.

Następnym punktem wycieczki było Planetarium oraz Muzeum Tonny’ego Halika,  słynnego podróżnika.

Po wyczerpującym i pełnym wrażeń pierwszym dniu wycieczki uczestnicy wycieczki udali się na obiadokolację i nocleg do hotelu FORT IV. Szczególną atrakcją było zwiedzanie FORTU wieczorem z płonącymi pochodniami.

W drugim dniu wycieczki uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzali Stare i Nowe Miasto m.in. Pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski czy Krzywą Wieżę. Następnie wzięli udział w praktycznych zajęciach  wypiekania pierników w Muzeum Toruńskiego Piernika.

To był aktywnie spędzony czas, poświęcony na poznanie ojczystej historii oraz podziwianie piękna polskiej architektury i przyrody.