Wycieczka klasy 5Ap

Wycieczka klasy 5Ap

Kontynuując tradycję zwiedzania ulubionych miejsc wychowawczyni, klasa VAP wraz z opiekunami (PP. Katarzyną Wocial i Kamillą Jakubowską) pojechała na wycieczkę do Łodzi. Plan zwiedzania był bardzo napięty. Zaczęliśmy od kontaktu ze zwierzętami, czyli od Orientarium – najnowocześniejszego w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji Południowo-Wschodniej, gdzie przebywa 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Potem spacerowaliśmy po pozostałej części ZOO. Następnie trafiliśmy na ulicę Piotrkowską – reprezentacyjną ulicę Łodzi, jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie, liczącą ok. 4,2 km. Placem Wolności przeszliśmy do Manufaktury – centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego, którego punktem centralnym jest Rynek Włókniarek, miejsce wspaniałej przestrzeni publicznej.Na koniec chwila wytchnienia – obejrzeliśmy seans „Dobór naturalny wg teorii Karola Darwina” w Planetarium. To była niestety już nasza ostatnia, wspólna wycieczka. Pozostało pożegnanie ze szkołą, matura i dalszy etap w życiu…