Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Wycieczka klasy 4A i 4B

Wycieczka klasy 4A i 4B

W ubiegłym tygodniu klasy technikum IV A i IV B były na wycieczce w Płocku, najstarszym mieście województwa mazowieckiego, stolicy Polski w latach 1079-1138.  Na trasie naszej wycieczki znalazły między innymi dom rodzinny i pomnik  Władysława Broniewskiego,  wysoka skarpa nad Wisłą tzw.Wzgórze Tumskie,  katedra  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  resztki dawnego zamku Kazimierza Wielkiego,  pomnik przyrody – dąb szypułkowy o obw. 301 cm i wysokości 20 m, wystawa Art Deco w Muzeum Mazowieckim , amfiteatr, ratusz, Stary Rynek,  LIceum ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, najstarsza szkoła średnia w Polsce, istniejąca nieprzerwanie od roku 1180 tzw. „Małachowianka” oraz bulwar i  ponad 350 metrowe molo spacerowe, ustawione równolegle do brzegów rzeki Wisły.