Wycieczka klasy 3Ap

Wycieczka klasy 3Ap

Klasa III Ap postanowiła odwiedzić piękny, mazowiecki, przesiąknięty folklorem, region – okolice Łowicza.Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum w Nieborowie i Arkadii, w skład którego wchodzą Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie i Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii. Następnie oglądaliśmy zbiory muzealne w Łowiczu oraz skansen, w którym znajdują się przeniesione z dawnego Księstwa Łowickiego, budynki mieszkalne i gospodarcze.Te piękne zabytki, to było „coś dla ducha”… Na koniec musiało być „coś dla ciała” – stąd pyszny obiad w klimatycznym, regionalnym miejscu – „Oberży pod Złotym Prosiakiem” w Nieborowie.To był bardzo udany dzień – spędziliśmy go obcując z zabytkami, spacerując parkowymi alejami w jesiennej, pięknej pogodzie.