Witamy na stronie ZSE :D

Wycieczka klas 5R i 4D do Włoch

Klasy 4D, 5R oraz zaproszeni goście z innych klas spędzili ostatni tydzień września we Włoszech. Uczniowie zwiedzili klimatyczny Mediolan z robiącą niesamowite wrażenie Katedrą Narodzin świętej Marii oraz jakże charakterystyczną dla tego miasta Galerią Wiktora Emanuela II, a także legendarnym stadionem San Siro.  W środę udali się nad Jezioro Garda – zwiedzanie miasteczka Malcesine, rejs statkiem do Limone, kultowa cytrynowa lemoniada oraz wjazd kolejką na Monte Baldo były głównymi atrakcjami tego dnia. Kolejnego dnia wyprawy znaleźli się nad Jeziorem Como, dzięki podróży pociągiem oraz przeprawie promowej dotarli do Bellagio znanego jako “perła jezioro Como”. Ostatni dzień wycieczki to dzień pełen niezapomnianych, i czasem ekstremalnych, atrakcji w parku rozrywki Gardaland. Oczywiście każdego dnia uczestnikom wycieczki towarzyszyło włoskie jedzenie – pizza, tiramisu, panna cotta, cannoli, pasty, lody to tylko niektóre z przysmaków, które udało się im spróbować. Uczniowie szczęśliwi, pełni wrażeń i wspomnień wrócili w sobotnie popołudnie do Mińska.

Wielkie dzięki dla biura Almatur za zorganizowanie naszego wyjazdu, szczególne podziękowania należą się naszej pilotce, pani Kamili, która swoją energią, uśmiechem i zaangażowaniem perfekcyjnie przeprowadziła nas przez każdy dzień wycieczki! Grazie mille!