Wycieczka klas 3D i 1F1 do Pragi 

Wycieczka klas 3D i 1F1 do Pragi 

W dniach 11-14 czerwca klasy 3D i 1F1 odwiedziły naszych południowych sąsiadów Czechów. Program zwiedzania był bardzo intensywny: odwiedziliśmy skalne miasto Adrspach gdzie pływaliśmy łodzią po jeziorku skalnym i wspięliśmy się na tak zwaną Wielką Panoramę. Pierwszego dnia w Pradze zobaczyliśmy klasztor strahowski na Hradczanach, weszliśmy do Zamku Królewskiego i katedry św. Wita, przechadzaliśmy się urokliwymi praskimi uliczkami m.in. Złotą Uliczką, podziwialiśmy tzw. Mur Lenona, Małą Stranę pełną barokowych pałaców i zobaczyliśmy najsłynniejszy most w Pradzie – Most Karola. Drugiego dnia spacerowaliśmy po Starym Mieście z Rynkiem Staromiejskim i ratuszem z wieżą i słynnym zegarem astronomicznym, oraz odwiedziliśmy Josefov – dawną dzielnicę żydowską z licznymi judaikami, a także Plac Wacława pełny modnych sklepów i klubów. Mieliśmy też czas na zakup pamiątek oraz na spróbowanie lokalnych przysmaków. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.