Witamy na stronie ZSE :D

Wycieczka klas 2D i 3D

Klasy humanistyczno-filmowe 2d oraz 3d powitały nowy rok szkolny czterodniową wycieczką. Już 4 września zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Następnego dnia spacerowaliśmy po Dolinie Prądnika, zaglądając do Jaskiń Łokietka i Ciemnej, byliśmy też w Ogrodzieńcu, w malowniczych ruinach zamku oraz w Parku Doświadczeń Fizycznych. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Kraków i najważniejsze miejsca miasta: Wzgórze Katedralne, Kościół Mariacki, Sukiennice, kościół Franciszkanów, Collegium Maius oraz Kazimierz, gdzie byliśmy w Muzeum Stara Synagoga. Ostatniego dnia pojechaliśmy do Zamku w Pieskowej Skale, gdzie zwiedziliśmy wystawę „Zamek staropolski” i Ogród Włoski, nie pomijając Maczugi Herkulesa. Po zwiedzaniu był też czas na odpoczynek: wspólne rozmowy i zabawy,  dyskotekę i ognisko. Pełni wrażeń i z nowymi siłami na nowy rok szkolny powróciliśmy do Mińska.