Wycieczka klas 2AR, 5AP i 5 LP

Wycieczka klas 2AR, 5AP i 5 LP

Dla uczniów powrót do szkoły po wakacjach bywa trudny… Aby łagodnie przejść ten moment uczniowie z klas II AR, V AP i V LP w dniach 04-06.09.2023 pojechali na wycieczkę na południe kraju. Zwiedzanie zaczęliśmy od miejsca szczególnego – Auschwitz-Birkenau – niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i obozu zagłady, a obecnie Miejsca Pamięci i Muzeum. Drugi dzień spędziliśmy wraz z przewodnikiem na wędrówce szlakami górskimi – tatrzańską Doliną Kościeliską przeszliśmy do schroniska na Hali Ornak, aby potem dotrzeć do pięknego Smreczyńskiego Stawu. Popołudnie spędziliśmy w Zakopanem wjeżdżając kolejką górską na Gubałówkę i spacerując po Krupówkach. Trzeci dzień to Kraków – zwiedzanie Wawelu i relaksujący rejs po Wiśle. Przez trzy dni towarzyszyła nam piękna pogoda i przyjacielska atmosfera.
Opiekunowie: K.Wocial, M.Bednarkiewicz, M.Kosyl, G.Mroczek