Wycieczka klas 1F1 i 3D

Wycieczka klas 1F1 i 3D

Dnia 23 listopada, w jakże wietrzny dzień, klasy 3D i 1F1 udały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie zaczęli dzień od wizyty w Złotych Tarasach, gdzie obejrzeli ekranizację filmową “Chłopów” Władysława Reymonta połączoną z wideoprelekcją, w której twórcy filmu przedstawili proces powstawania produkcji. Drugim punktem programu było uczestnictwo w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w lekcji zatytułowanej “Stolica w ruinach”, które omówiła zniszczenia stolicy Polski w trakcie II wojny światowej. Uczniowie za pomocą fotografii i filmów, w tym filmu „Miasto ruin”, poznali Warszawę przedwojenną, okupacyjną oraz tę z okresu powstańczych walk. Dzięki temu dostrzegli etapy zniszczeń i straty, jakie wówczas poniosła stolica. Wycieczka okazała się ciekawą lekcją języka polskiego i historii, uczniowie poza szkolną ławką zapoznali się z klasyką polskiej literatury oraz z losami Warszawy w latach 40 minionego stulecia.