Wycieczka klas 1D i 1E

Wycieczka klas 1D i 1E

W dniach 24-27.05.2022 klasy 1D i 1E brały udział w czterodniowej wycieczce do Krakowa. Pierwszego dnia niesamowite wrażenie na uczniach zrobiło Muzeum Auschwitz-Birkenau. Na długo w uszach uczestników wycieczki będą brzmiały słowa “Niechaj na wieki będzie krzykiem rozpaczy i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około półtora miliona mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy Auschwitz-Birkenau 1940-1945”.

Drugiego dnia klasy mat-geo i human zwiedziły malowniczy Kraków, zobaczyły Wzgórze Wawelskie (Katedrę Wawelską z Dzwonem Zygmunta i Podziemiami), Pałac Biskupów (Okno Papieskie), Collegium Maius i Novum, oraz Rynek Główny (m in. Ratusz, Sukiennice czy Kościół Mariacki). Podczas zwiedzania na uczniów czekała degustacja pysznych, ale też bardzo słonych precli krakowskich. Krakowski dzień zakończył się grą terenową, która sprawdzała spostrzegawczość uczniów i pozwalała im zapoznać się szczegółowo z architekturą Rynku. 

Trzeci dzień to największe emocje – Energylandia, czyli największy park rozrywki w Polsce. 

Przez cały dzień uczniowie mogli sprawdzić swoją odwagę na Formule, Boomerangu, Fridzie oraz na najbardziej ekstremalnych atrakcjach świata jak Mayan, Zadra czy Hyperion.

Ostatniego dnia wycieczki uczestnicy odwiedzili Ojców. Pokonali trasę dnem Doliny Prądnika od Ruin Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie pośród malowniczych tworów skalnych, (m.in. Skały Panieńskie, Igłę Deotymy, Jaskinię Krowią, Bramę Krakowską i zespół Skał Góry Koronnej z ukrytą pośród nich Rękawicą) oraz przeszli przez najdłuższą jaskinię na terenie parku – Grotę Łokietka.

Oby więcej takich wycieczek przed nami!