Wycieczka klas 1AR i 1C

Wycieczka klas 1AR i 1C

W piątek 29 października klasy 1AR i 1C były na wycieczce w ogrodzie botanicznym PAN w Powsinie oraz w kinie na filmie „Diuna”.

Pomimo późnej jesieni pogoda dopisała, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Uczniowie pod opieką przewodnika odbyli „podróż” po najciekawszych miejscach ogrodu. Na przestrzeni lat Ogród zgromadził bogatą kolekcję roślin pogrupowanych w tematyczne działy obejmujące m.in.: działy roślin ozdobnych, użytkowych i egzotycznych, a także dział flory polskiej i „arboretum”, czyli parkową część Ogrodu.

Wszystkim bardzo spodobała się oranżeria. Jej zwiedzanie to trochę taka egzotyczna podróż. Wewnątrz szklanej konstrukcji znajdują się rośliny, jakich próżno szukać w warunkach naturalnych w naszym klimacie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć palmy, dojrzewające pomarańcze, podziwiać drzewka cytrusowe –największą kolekcję w Polsce.

Ogród zajmuje powierzchnię 40ha, z czego 27ha jest udostępnione dla zwiedzających. Ograniczony czas nie pozwolił na zobaczenie wszystkiego – wszyscy wyrazili chęć powrotu w czerwcu aby zobaczyć m.in. kwitnące róże – jest ich w ogrodzie 600 gatunków.

Drugim punktem wycieczki był seans w kinie. Uczniowie obejrzeli film „Diuna”, ekranizację kultowej powieści Franka Herberta. Film przedstawia historię rodu Atrydów, który przybywa na Diunę, będącą jedynym źródłem najcenniejszej substancji we wszechświecie.