Wycieczka do Sandomierza

Wycieczka do Sandomierza

­­Jesienna, słoneczna i ciepła aura sprzyjała wyjazdom turystyczno-krajoznawczym.

18 października, zachęcone tą pogodą, klasy IR, 4AP, 4LP oraz nieliczni uczniowie z klas: 1AH, 1L, 1D i 1B, wyruszyli na wycieczkę do Sandomierza.

To pięknie położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach miasto nazywane jest „małym Rzymem”. Obfituje w liczne zabytki i atrakcje, które wraz z sympatyczną Panią Przewodnik udało nam się zwiedzić, m.in. : wąwóz Św. Jadwigi, Trasę Podziemną „Lochy Sandomierskie”, Bramę Opatowską, Zamek Królewski (z zewnątrz), Kościół św. Jakuba, Bazylikę Katedralną, Stare Miasto.

Na koniec podziwialiśmy z pagórków Gór Pieprzowych piękny zachód słońca nad doliną Wisły.

Jedynie nie udało nam się spotkać przemierzającego Sandomierz na rowerze Ojca Mateusza! 😉