Wielki Finał Zwolnionych z Teorii – sukces naszych uczniów.

23 maja odbył się odbył się w Warszawie jubileuszowy, dziesiąty Wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. X edycja Olimpiady była rekordowa. Wystartowało w niej 23 tysiące uczniów z całej Polski a 7466 z tych osób zostało Finalistami.

Zwycięzcy, autorzy najlepszych projektów społecznych zostali wyróżnieni Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Wilkami.

Uczniowie Ekonoma zrealizowali 10 projektów (8 projektów uczniowie technikum – 44 finalistów a 2 projekty uczniowie liceum – 1 laureat i 2 finalistów)

Wielki Finał był dla nich wydarzeniem, gdzie mogli świętować swoje sukcesy z kolegami i koleżankami z całej Polski.

Najważniejszą nagrodę Złotego Wilka za realizację najlepszych, najbardziej innowacyjnych projektów społecznych w Polsce, zdobyło 19 projektów. Tegoroczni zwycięzcy zostali wybrani w jedenastu kategoriach: edukacja, ekologia, kultura, społeczeństwo obywatelskie, społeczność lokalna, przestrzeń miejska, zdrowie i sport, wydarzenia publiczne, reklama społeczna, zbiórka charytatywna oraz projekt technologiczny.

Z dumą ogłaszamy, że   Złotego Wilka oraz Srebnego Wilka  w kategorii KULTURA zdobył projekt Książki bez recepty, który realizował Szymon Baran z klasy 3 D razem z kolegami z innych szkół. Tym samym Szymon został laureatem olimpiady (uczniowie realizujący projekt Książki bez recepty zauważyli, że w trakcie hospitalizacji ludzie doświadczają ogromnego stresu, który można obniżyć już po 6 minutach czytania. By pomóc, w ramach projektu zebrali książki dla wszystkich grup wiekowych, o różnorodnej tematyce i w różnych językach, które przekazali do oddziałów szpitalnych w Polsce)

Najwięcej punktów w Ekonomie zdobył projekt Zdrowy Jaś  (Natalia Kroszczyńska, Mateusz Wojewódzki z klasy 2F, kategoria SPORT i ZDROWIE).

Brązowego Wilka za najlepszy projekt w technikum zdobyła grupa Habitat reborn  2 (Karolina Kudlak, Jakub Zalewski z klasy 3B, Dominika Bąkowska 1P, kategoria ekologia)

W Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii znalazło się 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski (109 techników i 349 liceów) wspierających uczniów w zdobywaniu kompetencji przyszłości i działaniu społecznym.

W kategorii Szkoła typu Technikum, zajęliśmy zaszczytne 1 miejsce w powiecie mińskim, 1 miejsce w województwie mazowieckim oraz 9 miejsce w kraju natomiast w kategorii Szkoła typu Liceum 23 miejsce w województwie mazowieckim, w gronie większości szkół warszawskich.

GRATULUJEMY nagrodzonym, jak również wszystkim grupom, które działały lokalnie, jak również i na szerszą skalę. Jesteśmy z Was dumni, życzymy dalszych sukcesów w przyszłym roku.

X Wielki Finał był też okazją do wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów z kolegami i koleżankami z całej Polski, przedstawicielami największych firm działających na polskim Rynku oraz organizatorami Olimpiady. Podczas wręczania Złotych Wilków, społecznych Oscarów dla młodych, do finalistów i finalistek przemówili prezeska Fundacji Zwolnieni z Teorii PaulaBruszewska, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Prezes ING Bank Śląski Brunon Bartkiewicz, Pierwsza Wiceprezes BGK Marta Postuła oraz Dyrektor Group Public Affairs & ESG Allegro Marta Mikliszańska.