„Warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Koszykówka 3×3 jako nowa dyscyplina olimpijska”.

 „Warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Koszykówka 3×3 jako nowa dyscyplina olimpijska”.

 „Warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Koszykówka 3×3 jako nowa dyscyplina olimpijska”.
Termin 09.03.2023

Szkolenie dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz ZS nr. 1 w Mińsku Mazowieckim zostało przeprowadzone przez dr. Pawła Wołosza, wykładowcę AWF w Białej Podlaskiej. Trenera grup młodzieżowych, koordynatora oraz asystenta trenera kadry narodowej kobiet do lat 23 w koszykówce 3×3.
Warsztaty były podzielone na dwa moduły – część teoretyczną oraz praktyczną.W części teoretycznej uczniowie poznali przepisy gry w koszykówce 3×3 oraz najważniejsze informacje dotyczące poznawanej dyscypliny sportowej.W części  praktycznej uczniowie mieli możliwość ćwiczenia poruszania się po boisku, ćwiczenia zagrywek oraz rozwiązywania sytuacji meczowych.Warsztaty zakończyły się oficjalnym podziękowaniem uczestnikom – wręczone zostały certyfikaty dla uczestników. Dyrekcji ZS nr.1 im. Kazimierza Wielkiego  otrzymała oficjalne podziękowania za udostępnienie sali gimnastycznej.Koordynatorem i organizatorem warsztatów był opiekun reprezentacji ZSE w piłce koszykowej chłopców Piotr Ner.