Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Uroczyste zakończenie jubileuszowego roku szkolnego w Ekonomie

Uroczyste zakończenie jubileuszowego roku szkolnego w Ekonomie

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 miało inny charakter niż zazwyczaj, ze względu na pandemię spotkania odbyły się w klasach z wychowawcą i dyrekcją. Jednak fakt 100-lecia szkoły zobowiązywał i zostało zorganizowane również  uroczyste  zakończenia jubileuszowego roku szkolnego 2020/2021 połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100-lecie powstania szkoły. Wydarzenie uświetniła obecność gości: ks.Jerzego Mackiewicza proboszcza parafii p.w. NNMP w Mińsku Mazowieckim, kapłana Jarosława Marii Jana Opali proboszcza parafii kościoła starokatolickiego Mariawitów p.w NNMP w Mińsku Mazowieckim, wicestarosty Powiatu Mińskiego pana Witolda Kikolskiego, prezesa Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim prezesa pana Jacka Lipca, prezesa firmy Zala pana Krzysztofa Laskowskiego, wieloletniego dyrektora szkoły pana Stefana Stępniewskiego, absolwentów pani Krystyny Boguc, Wiesława Orzechowskiego, przewodniczacej rady rodziców ZSE pani Edyty Kuberskiej. Obecni byłi nauczyciele i przedstawiciele młodzieży. Uroczystość rozpoczęto od odsłonięcia pamiątkowej tablicy, którą zaprojektowała i wykonała pani Hanna Mrozowska nauczycielka rzeźba w LSP. Następnie po krótkiej modlitwie i udzielonym przez ks. Jerzego Mackiewicza błogosławieństwie rozpoczęła się dalsza część uroczystości w sali gimnastycznej.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań i gratulacji osiągnięć dla wszystkich uczniów oraz podziękowań. Oto garść danych statystycznych: średnia ocen w technikum i liceum ogólnokształcącym w poszczególnych klasach powyżej 4 i więcej, w technikum najwyższą uzyskała klasa 2 Ag technik ekonomista 4,70, 2Ap technik ekonomista 4,66 i 1 AB technik ekonomista i technik reklamy 4,62.

W liceum ogólnokształcącym najwyższe średnie ocen uzyskały klasy: 2Eg 5,01 profil matematyczno-geograficzny, 2Ep 4,80 profil matematyczno-geograficzny, 1 E 4,74 ten sam profil a w liceum sztuk plastycznych klasa 3 P 4,70.

Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

w technikum  Miros Zuzanna 5,75 2ag technik ekonomista – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Umiejętności handlowo-Menedżerskich, Andżelika Chrzanowska 5,67 2Lg technik logistyk, Brodziak Natalia 5, 62 3A technik ekonomista, wysoką średnią 5, 33 otrzymał finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Logistyczno-Spedycyjnej Jakub Tkaczyk uczeń klasy 3 L (technik logistyk);

w liceum ogólnokształcącym Sebastian Ruta  5, 86 2Ep profil matematyczno-geograficzny, Perl Aleksandra  5,57 klasa 2Cp profil biologiczno-chemiczny, Kałowska Weronika 5,50 2Eg profil matematyczno-geograficzny;

w liceum sztuk plastycznych Kalinowska Natalia 5, 65 2Pp, Buta Urszula 5,58 2Pg, Młynarczyk Julia 5, 40 3P. Uczniowie za świadectwo z wyróżnieniem oraz 100% frekwencja na zajęciach szkolnych otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez radę rodziców.

Zarówno goście jak i dyrektor szkoły gratulowali sukcesów wszystkim uczniom i nauczycielom za wysiłek i zaangażowanie w nauczanie w tak trudnym roku przede wszystkim zdalnej nauki.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły wręczyła statuetkę „Przyjaciel szkoły” prezesowi firma Zala panu Krzysztofowi Laskowskiemu za wsparcie i pomoc w organizacji kursu i egzaminu państwowego dającego uprawnienia dodatkowe uprawnienia obsługi wózków widłowych jezdnych uczniom klasy technik logistyk. Od kilku lat takie uprawnienia uzyskuje ponad 20 uczniów. Również wręczono nagrody w szkolnym konkursie z okazji 100-lecia szkoły „Ekonom za 100 lat”, którego pomysłodawcą jest polonistka pani Agnieszka Śledziewska, następującym uczniom: I miejsce Zofii Kolator 2Ap, 2 miejsce egzekwo Andżelice Chrzanowskiej @Lg, Ewelinie Majszyk 2 Ap i 3 miejsce Jakub Szymański 2 Ap. 

Uczniowie mimo pandemii byli aktywni, brali udział w różnych konkursach przedmiotowych Nagrody wręczono Andżelice Chrzanowskiej za I miejsce w Ogólnopolskim konkursie Literacki SMS, wręczono nagrody za konkursy organizowane przez Zakłąd Ubezpieczeń Społecznych.

Wszystkim uczniom gratulujemy wyników, sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za pracę włożony trud w naukę wychowanie w tym trudnym roku naznaczonym pandemią i zdalnym nauczaniem. Dziękujemy pracownikom szkoły i rodzicom za pracę zrozumienie i wsparcie.

Przed nami już tylko wakacje – czas odpoczynku i nabierania sił przed nowym rokiem szkolnym.

Nie zabrakło części artystycznej, którą przygotowała klasa 1D humanistyczno-filmowa pod kierunkiem polonistki pani Joanny Dębowskiej -Kępczyk. Nucąc piosenkę Lato czeka nauczycielom i uczniom życzymy samych słonecznych, bezpiecznych dni.

Do zobaczenia we wrześniu !!!!

Uroczyste zakończenie jubileuszowego roku szkolnego prowadzili uczniowie -przedstawiciele SU Andżelika Chrzanowska i(2Lg) i Jakub Tkaczyk (3L).

Kronika  zdjęciowa nauczyciele pani Anna Przybysz-Bielecka i pan Robert Łubkowski oraz uczniowie kl 2Pp Max Przybysz, Kruszewska Zuzanna kl 3P, Wiktoria Wrzesień kl 3P

Zapraszamy również do oglądania wystawy plenerowej (ogrodzenie szkoły) Dama z…

Fotografie prezentowane na wystawie powstały podczas wiosennych warsztatów fotograficznych zorganizowanych w Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.
Uczniowie pod okiem Anny E. Przybysz zmierzyli się z trudnym tematem portretu z dość nietypowym atrybutem, jakim były egzotyczne zwierzęta. Zarówno fotografowie jak i pozujące modelki musiały wykazać się dużą dozą cierpliwości i wyrozumiałości, ponieważ praca ze zwierzętami wymaga nie tylko czasu, ale też zrozumienia ich natury. Sam proces oswojenia się z dużym i włochatym pająkiem, skorpionem czy wężem wymagał swoistego „przełamania” się modelek i niejednokrotnie zwalczenia pewnych obaw. Natomiast przed fotografującą młodzieżą postawił wyzwanie znalezienia odpowiednich kadrów i póz prezentujących ciekawie zarówno portretowaną osobę, jak i przypisany jej w danym momencie atrybut. Pomimo młodego wieku i początku swojej artystycznej drogi, uczestnicy warsztatów podołali postawionym przed nimi zadaniom, a efekty ich działań są na wysokim poziomie.
Młodzież biorąca udział w warsztatach to członkowie szkolnego Koła Fotografii, w ramach którego poznają i doskonalą tajniki sztuki fotograficznej. W momencie wykonywania zdjęć byli uczniami pierwszych i drugich klas szkół – technikum, liceum ogólnokształcącego, liceum sztuk plastycznych wchodzących w skład Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.
Profesjonalne makijaże podczas sesji zapewniły: Katarzyna Kubiaczyk oraz studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie – Natalia Przybysz i Natalia Marchaj.
Autorzy fotografii uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. E.M. Andriollegow Mińsku Mazowieckim
Zuzanna M. Kruszewska
Adrian Gajowniczek
Wiktoria D. Wrzesień
Marysia A. Przybysz
Wiktoria J. Jasińska
Sara Pachnik
i opiekunowie projektu:
Anna E. Przybysz
i Jakub Kobylarz