Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – powitanie pierwszoklasistów.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – powitanie pierwszoklasistów.

Początek roku szkolnego rozpoczęła msza św. w kościele p.w. NNMP, w której udział wzięły poczty sztandarowe: sztandar szkoły i sztandar koła Związku Sybiraków w Mińsku Mazowieckim, dyrektor, chętni uczniowie i nauczyciele. W szkole uroczystość odbyła się w Sali gimnastycznej: o godz. 9 dla uczniów klas pierwszych a o godz. 10 dla tegorocznych maturzystów. Po raz pierwszy do matury przystąpią absolwenci klasy czwartej liceum ogólnokształcącego na podbudowie szkoły podstawowej i po raz ostatni przystąpią do matury absolwenci klasy czwartej technikum na podbudowie gimnazjum i klasy czwartej liceum plastycznego też na podbudowie gimnazjum. Ze względów organizacyjnych pozostali uczniowie o godz. 11 spotkali się z wychowawcami w klasach.

Odśpiewaniem hymnu państwowego (cztery zwrotki) rozpoczęła się uroczystość, którą poprowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maksymilian Gojdź, uczeń kl IVLg technik logistyk. Dyrektor szkoły Elżbieta Zofia Wieczorek radośnie i z uśmiechem pełnym optymizmu powitała zebranych a szczególnie ciepło przywitała pierwszoklasistów. W tym roku naukę rozpoczyna 9 klas, w tym cztery w LO, cztery w Technikum i jedna w LSP. Swoje wystąpienie zaczęła od przypomnienia, że 1 września to kolejna już 83 rocznica wybuchu II wojny światowej i tez już niedługo, bo 17 września 83 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Poprosiła o symboliczne uczczenie pamięci tych, którzy oddali życie, abyśmy dzisiaj mogli świętować początek roku szkolnego, prosząc o powstanie i minutą ciszy uczczenie pamięci bohaterów. Następnie, zwracając się do uczniów klas pierwszych podkreśliła, że szkoła to wspólnota –wiec razem cieszymy się z sukcesów, ale i wspólnie rozwiązujmy problemy, które z pewnością się pojawią – „zamknęliście za sobą pewien etap życia przed Wami szkoła, kończąca się egzaminem maturalnym a uczniowie technikum czekają egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe a uczniów LSP czeka egzamin dyplomowy. Wszystko nowe, inne taka sytuacja może budzić obawy, wywoływać stres.  Jednak nie ma powodów do obaw razem przejdziemy czas adaptacji w szkole i razem będziemy rozwiązywać problemy”. Przedstawiła wicedyrektorów, wychowawców, specjalistów.  Kończąc, życzyła wszystkim udanego roku szkolnego pełnego satysfakcji i radości a pierwszakom wielu przyjaciół i dobrych ludzi wokół a także aby zawsze w drugiej osobie widzieli przede wszystkim człowieka.

Maturzystom przypomniała o randze egzaminu, który jest przed Nimi. Szczególnie uczniom klas czwartych czteroletniego liceum ogólnokształcącego, aby już sięgnęli do materiałów znajdujących się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Uczniom klas maturalnych już teraz życzyła wspaniałej studniówki i powodzenia na maturze i innych egzaminach zewnętrznych. Poprosiła, aby zaopiekowali się młodszymi kolegami i koleżankami.

Nauczycielom i pracownikom szkoły życzyła przede wszystkim zdrowia, cierpliwości, radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

Radosnego i słonecznego Roku Szkolnego 2022/2023!!!!!