Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Uroczyste otwarcie wystawy Dyplom 2024

Uroczyste otwarcie wystawy Dyplom 2024

Liceum Sztuk Plastycznych
w Mińsku Mazowieckim

W dniu  5 kwietnia 2024 odbył się wernisaż wystawy prac dyplomowych tegorocznych absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych im. E.M Andriollego.

Ze względu na rozbudowę szkoły wystawa została zaaranżowana w przy ulicy Daszyńskiego 4.

Na uroczystość przybyło wielu gości – m.in.: Starosta Miński pan Antoni Jan Tarczyński, Skarbnik Powiatu pani Teresa Bak, Sekretarz Powiatu pani Iwona Warszawsko-Lulko, pan Robert Smuga i pani Katarzyna Łaziuk zastępcy Burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki, pani Agata Kubicka – wiceprezes Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim, Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej pan Leszek Celej, pan Tomasz Paudyna – dyrektor Studium Języków Obcych w MM, Klub Absolwentów Ekonom reprezentował pan Wiesław Orzechowski, miński oddział ZNP reprezentowała pani Monika Florowska, były Dyrektor ZSE pan Stefan Stępniewski, pan Krzysztof Kalinowski Wójt Gminy Dębe Wielkie, Dyrektorzy jednostek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Miński, przedstawiciele instytucji i służb mundurowych, współpracujących ze Szkołą, pani Grażyna Wiącek prezes stowarzyszenia „Krok dalej”,  byli nauczyciele, pracownicy  i absolwenci LSP oraz rodzice i bliscy Dyplomantów.
Dyrektor ZSE Pani Elżbieta Wieczorek powitała zgromadzonych gości, przypominając jak ważne dla społeczności, nie tylko szkolnej, są wystawy sztuki młodego pokolenia. Tradycja ta ma już 30 lat. Następnie zabrał głos pan Leszek Celej Dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej. Otwarcie wystawy Dyplom 2024 połączono z otwarciem wystawy prac malarskich artysty pana Dariusza Mląckiego; mińszczanina, absolwenta dwuletniej szkoły pomaturalnej

o specjalności reklama; szkoły, która  istniała do 1992 r. dając podbudowę pod obecne Liceum Sztuk Plastycznych, który również powiedział parę słów o swojej twórczości.

Na wystawie przy pracach pana Dariusza Mląckiego zaprezentowali również swoje prace absolwenci LSP w Mińsku Mazowieckim; Dominika Zwierz oraz Seweryn Słodownik, obecnie studenci  Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Całą uroczystość uświetnił występ wokalno-muzyczny uczniów  klasy VP.

Pani Kalina Kurczewska-Zagańczyk nauczycielka rysunku i malarstwa oraz pani Hanna Mrozowska nauczycielka rzeźby opowiedziały o pracach uczniów z malarstwa, rysunku i rzeźby.
Absolwenci realizowali dwie specjalizacje: projektowanie przestrzeni pod kierunkiem pani  Anny Zabrodzkiej-Skrzyckiej  oraz  projektowanie graficzne pod opieką pani  Lidii Nowak-Chomicz.

Grupa projektowania graficznego zaprezentowała plakaty reklamujące wydarzenia artystyczne, społeczne, kulturalne oraz druki reklamujące dane wydarzenie. Grupa  projektowanie przestrzeni prezentowała zaprojektowane przestrzenie mieszkalne, przestrzenie użyteczności publicznej, pokazując wizualizację projektów w programach 3D oraz makiety zaprojektowanych przestrzeni.

Otwarcia obu wystaw dokonali:  Dyrektor ZSE Pani Elżbieta Wieczorek oraz dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej pan Leszek Celej.

Fotografie: Gabriela Kupisz, Sandra Adamiec i Kinga Jakubowska z kl. 3P

Link do pełnej galerii