Uczniowie klas 2C i 2D odwiedzili Trójmiasto

Uczniowie klas 2C i 2D odwiedzili Trójmiasto

Pierwszym punktem w programie naszej wycieczki była Gdynia. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy port oraz podziwialiśmy historyczny układ urbanistyczny miasta. Mieliśmy nawet możliwość podziwiania widoku na zatokę z Kamiennej Góry. Jednak główną i najciekawszą atrakcją dla uczestników okazało się Akwarium, w którym przedstawiona jest fauna i flora związana ze środowiskiem wodnym i wodno-lądowym ze szczególnym uwzględnieniem Morza Bałtyckiego. Pierwszy dzień naszego wyjazdu zakończyliśmy oglądaniem zachodu słońca na plaży w Sztutowie. 

W drugim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do Gdańska. Nasz poranek zaczęliśmy od zwiedzania Europejskiego Centrum Solidarność, w którym uczniowie dowiedzieli się o wydarzeniach z końca poprzedniego wieku oraz mogli podziwiać wiele oryginalnych przedmiotów z okresu PRL-u, jak m. in. tablice z 21 postulatami strajku z 1980 roku. Nasze zwiedzanie miasta kontynuowaliśmy m. in. poprzez spacer po Starym Rynku i wejście na wieżę w Bazylice Mariackiej. Nasze zwiedzanie Gdańska zakończyliśmy grą terenową na Westerplatte, uczniowie podzieleni na kilka grup musieli przejść przez półwysep i odszukać odpowiedzi na 12 pytań dotyczących tego miejsca, 2 zwycięskie drużyny wygrały kupony na pizzę. Wieczór w naszym Sztutowie okazał się równie intensywny jak cały dzień, ponieważ najpierw ponownie udaliśmy się na plażę, a następnie w naszym ośrodku mieliśmy dyskotekę. 

Dzień trzeci to odwiedzenie Krynicy Morskiej i Kątów Rybackich. W Krynicy Morskiej uczniowie sprawdzali swoją odwagę i możliwości w parku linowym, natomiast w Kątach Rybackich podziwiali wystawę Muzeum Zalewu Wiślanego. Późnym wieczorem w dobrych humorach, lekko opaleni, z bursztynami w rękach wróciliśmy do Mińska. Oby więcej przed nami takich wycieczek, które umożliwiają nam poznawanie historii, podziwianie architektury, obserwowanie fauny i flory poza szkolną ławką. 

Wycieczka została zorganizowania w ramach programu “Poznaj Polskę”.