Tydzień Edukacji Globalnej 2023

Tydzień Edukacji Globalnej 2023

W dniach 14 – 16 listopada  nasza szkoła brali udział w Tygodniu Edukacji Globalnej i festiwalu internetowym pod hasłem „Pokój dla planety. Planeta pokoju”, którego głównym organizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej.

14 listopada uczniowie klasy 1BH brali udział w webinarium „ Pokój w głowie. Jak się nie dać fake newsom w czasach konfliktów?” .

15-16 listopada  podczas festiwalu  internetowego z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się gra szkolna. W grze  uczestniczyło ponad 100 zespołów młodzieżowych z całej Polski. Każdy z nich wykonał cztery zadania dotyczące zagadnień globalnych, takich jak zmiana klimatu czy migracje i wielokulturowość.

Naszą szkołę reprezentował zespół Ekonom (Marcel Ostrowski, Bartek Balak, Julia Domańska i Agata Pióro z klasy 1 BH oraz Ala Dekarczyk i Liliana Urban z klasy 1AR). Zespół Ekonom zademonstrował swoje super moce:), odpowiedział na pytanie dlaczego na świecie istnieją konflikty i doskonale wykonał zadania z kategorii „ Greenwashing, czyli zielone pranie mózgów” oraz „ Obce gatunki inwazyjne”. Na koniec gry nasi uczniowie zaprojektowali piękne symbole pokoju.

Zespół Ekonom podczas festiwalu wyróżnił się zaangażowaniem i bardzo dużą starannością w wykonaniu zadań za co serdecznie dziękujemy.

Opiekun: Małgorzata Kozińska – Zięba