Szkolna wycieczka Oświęcim-Kraków-Ojców, w ramach projektu 'Poznaj Polskę’

Szkolna wycieczka Oświęcim-Kraków-Ojców, w ramach projektu 'Poznaj Polskę’

W dniach 26 – 29 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 3Ep, 3 Dp i 3Pp i czworo opiekunów, Halina Gołubowska-Sipowicz, Agnieszka Śledziewska, Piotr Ner, Tomasz Kowalski, uczestniczyli w dofinansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wycieczce krajoznawczej, w ramach ogólnopolskiego programu pn. „Poznaj Polskę”.

Pierwszym punktem na naszym wycieczkowym szlaku był Oświęcim. Wraz z przewodnikiem najpierw zwiedziliśmy teren Muzeum byłego obozu koncentracyjnego „KL Auschwitz”, a następnie udaliśmy się na teren byłego obozu „KL Birkenau”. Zwiedzane miejsca wywarły na uczestnikach ogromne wrażenia.

Kolejnym punktem wycieczki był Kraków, a tam kolejne zaplanowane punkty wycieczki. Były to: Katedra Wawelska, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie w krypcie świątyni, Państwowe Zbiory Sztuki, Collegium Maius, Muzeum Narodowe Sukiennice, Krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nadprogramowo dodatkowymi elementami naszej wycieczki było przejście Traktem Królewskim do Rynku oraz zwiedzanie kościoła Mariackiego.

W drodze do Ojcowskiego Parku Narodowego – najmniejszego spośród polskich parków narodowych- uczniowie podziwiali zamek w Pieskowej Skale oraz znaną z podręczników, Maczugę Herkulesa.

Dodatkowym elementem naszej wycieczki była wizyta w największym w Polsce parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Podczas kilku godzin tam spędzonych wszyscy świetnie się bawili, korzystając z krótszych niż zazwyczaj kolejek, a mimo to pozostało uczucie niedosytu. Cały wyjazd okazał się bardzo ciekawy i aktywny – oby takich ‘imprez szkolnych’ było w przyszłości więcej.