Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Światowy Dzień Matematyki

Światowy Dzień Matematyki

Światowy dzień Matematyki obchodziliśmy 14 marca 2024r z okazji „Święta Liczby”

W tym dniu odbyła się matematyczna gra szkolna, w której wzięli udział reprezentacji poszczególnych klas z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Polegała ona na poprawnym i jak najszybszym wykonaniu zadań, które umieszczone były w – stacjach w różnych punktach naszej szkoły. W odnalezieniu ich pomogły uczniom drogowskazy liczby pi, których wynik wskazywał na miejsce kolejnej – stacji. Okazało się, że wiedza i umiejętności matematyczne były niezbędne w odnalezieniu właściwej drogi, ponieważ pokonanie trasy zajęło uczniom od 40 min. do 2h.

Zwyciężyli następujący uczniowie:

I miejsce:      

klasa 3E –   Filip Kosut i Aniela Kowalczyk

II miejsce:    

klasa 2C – Kacper Kot i Weronika Kowalczyk

III miejsce:  

 klasa 1F1 – Julia Kaszewska i Zuzanna Dąbrowska

Odbył się także konkurs matematyczno-plastyczny, w których uczniowie wykonali prace

Miasto liczby 

Wyróżnienie otrzymują:

Olga Rogala 2P

Łucja Adamczyk 2P

Gabriela Delak 1P

Serdecznie gratulujemy! Rozdanie nagród już wkrótce.

Organizatorzy: Dorota Abramowska, Barbara Czerwińska

Serdeczne podziękowania  za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego święta klasie 3AR.