Sukcesy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych – VIII Międzynarodowe Biennale „Pamiętajcie o Ogrodach…”

Sukcesy uczniów Liceum Sztuk Plastycznych – VIII Międzynarodowe Biennale „Pamiętajcie o Ogrodach…”

Uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im.E.M Anriollego w Mińska Mazowieckim wzięli licznie udział w VIII Międzynarodowym Biennale plastycznym pod hasłem: „Pamiętajcie o ogrodach…”. Na konkurs wysłaliśmy ponad 20 prac! Spośród 530 prac nadesłanych z 30 szkół artystycznych z Polski i z krajów Europy Środkowej, na wystawę pokonkursową zakwalifikowało się tylko 160 prac, a wśród nich prace:

– WERONIKI ALEKSANDROWICZ kl.3P

– ALICJI SŁODOWNIK kl. 3 P.

Opiekun artystyczny: Kalina Kurczewska-Zagańczyk (nauczycielka Rysunku i Malarstwa w LSP).

Obu uczestniczkom serdecznie gratulujemy fantastycznych prac i znalezienia się w tak znamienitym gronie twórców, których talent został doceniony przez jury konkursu !!! (pracę Weroniki możemy podziwiać w 0:52 sekundzie relacji filmowej, a pracę Alicji w 07:53 minucie filmu).

https://fb.watch/29fHZCOvat/


Konkurs posiada rekomendację Jego Ekscelencji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Głównym organizatorem Biennale jest I Prywatne Liceum Sztuk Plastycznych im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, natomiast współorganizatorzy konkursu to CEA-Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Płocka Galeria Sztuki.

*Tytuł konkursu nawiązuje do wiersza Jonasza Kofty, w którym poeta przywołuje biblijny motyw ogrodu, z którego wyszli pierwsi ludzie i dla których życie w harmonii z naturą było bardzo istotne, a obecnie okazuje się nadal aktualne i ważne dla ludzi w XXI wieku.