„Statystyka nie musi być nudna”

„Statystyka nie musi być nudna”

„Statystyka nie musi być nudna”
23 marca 2023 roku odbyła się wycieczka do Urzędu Statystycznego w Warszawie w ramach innowacji pedagogicznej „Analityk finansowy” oraz programu „Złote Szkoły NBP” . W wycieczce uczestniczyły klasy:- 1AH technik ekonomista- 3AB technik ekonomista – 3R technik rachunkowości.Klasy wzięły udział w warsztatach:- „Własna firma – od pomysłu do realizacji”- „Jak poprawnie interpretować dane statystyczne?”
Dzięki warsztatom uczniowie zobaczyli w jaki sposób pozyskiwać dane niezbędne przy zakładaniu swojej działalności, jakie są poszczególne kroki by mieć swoją firmę. Kolejny warsztat pokazał, jak nie dać się zmanipulować przy oglądaniu wykresów dotyczących danych statystycznych na stronach internetowych i w telewizji, a także jak wygląda demografia naszego kraju na przestrzeni lat w podziale na kobiety i mężczyźn. Zdobyta wiedza na pewno przyda się w życiu i zostanie odpowiednio wykorzystana przy kształcenia zawodowym. 
Wycieczkę zorganizowały:
Magdalena Bednarkiewicz 
Paulina Rek
Violetta Wileńska