Śladami „Lalki” i nie tylko 

Śladami „Lalki” i nie tylko 

W ostatnią środę marca uczniowie klasy 5Lp  – technik logistyk uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy.

Przy pięknej pogodzie wśród klimatycznych ulic Starego Miasta podążaliśmy śladami bohaterów powieści Bolesława Prusa pt. „Lalka”.

Pani przewodnik w ciągu dwóch godzin przybliżyła nam miejsca, w których rozgrywała się akcja tej lektury, charakterystykę głównych postaci występujących w książce

oraz samą postać autora. Po spacerze udaliśmy się do kina na film pt. „Budda. Dzieciak ’98”. Jest to emocjonująca, wypełniona motoryzacją przejażdżka przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych polskich influencerów: Kamila Labuddy znanego w Internecie jako “BUDDA”. To film o tym, jak skutecznie tworzyć w Internecie, jak zarabiać w social mediach oraz jakie kwoty kryją się w tej branży. Budda ujawni w nim nieznane dotąd kulisy swojej działalności. Opowiada o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Główny bohater mówi o swoim trudnym dzieciństwie, o tym jak wyznaczać sobie cele i poprzez ciężką pracę i zaangażowanie je osiągać. Pokazuje w jaki sposób można się dzielić szczęściem w sytuacji kiedy osiągnie się sukces. Niestety, to już ostatnie chwile kiedy cała klasa 5Lp mogła na wyjeździe wspólnie spędzić dzień. Co prawda bez nauki się nie obyło – bo „Lalka” to obowiązkowa lektura na maturze, a jej przypomnienie to cenna pomoc tuż przed egzaminem dojrzałości. Dodatkowo film z silnym przekazem motywacyjno – inspirującym to duża dawka pozytywnej energii dla młodzieży tuż przed majowym „sprawdzianem” z j. polskiego. Dodatkowych emocji i ekscytacji podczas wyjazdu dostarczył fakt, że w tym dniu CKE ogłosiła wyniki egzaminów zawodowych. Ku wielkiej radości wszyscy uczniowie zdali z wysokimi wynikami kolejną kwalifikacje zawodową SPL.04. Oczywiście wszystkim podopiecznym gratulujemy i dziękujemy z wspólnie spędzony czas, rozmowy i życzymy dalszych sukcesów.