Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Rocznica odzyskania niepodległości w internacie

Rocznica odzyskania niepodległości w internacie

W jesienny wieczór 8 listopada społeczność internatu świętowała kolejną rocznicę odzyskania narodowej niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta wieczornica, która rozpoczęła się od przedstawienia podstawowej faktografii związanej z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku oraz głównych bohaterów związanych z tym historycznym wydarzeniem. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej wszyscy zgromadzeni wspólnie podjęli śpiew pieśni patriotycznych, zarówno tych powszechnie znanych, jak również utworów, które były popularne w okresie międzywojennym (z wykorzystaniem podkładu muzycznego).

W spotkaniu wzięła udział pani dyrektor ZSE Elżbieta Zofia Wieczorek oraz pani kierownik internatu Małgorzata Bartnicka. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor podziękowała młodzieży za to, że zachowuje i kultywuje tradycje związane z odzyskaniem niepodległości oraz zachowuje pamięć o bohaterach tamtych wydarzeń.

Wieczornicę prowadził i do śpiewu zachęcał wychowawca Andrzej Giziński.