Relacja ze ślubowania uczniów klas pierwszych.

Relacja ze ślubowania uczniów klas pierwszych.

Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych to wieloletnia tradycja naszej szkoły. W tym roku to wydarzenie odbyło się 2 października 2023 r. Po okresie adaptacji, poznawania nowej szkoły, wyjazdach integracyjnych  w obecności gości, dyrekcji, wychowawców, kolegów i koleżanek  uroczyste ślubowanie złożyło 270 uczniów,  uczących się w pięciu  klasach liceum ogólnokształcącego, trzech klasach technikum i jednej klasie liceum sztuk plastycznych.

W uroczystości oprócz sztandaru szkoły wziął udział sztandar Związku Sybiraków Koło w Mińsku Mazowieckim, którym szkoła opiekuje się od 2014r.

Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu zwróciła się przede wszystkim do uczniów, mówiąc między innymi…” ślubowanie jest tym samym co obietnica, a jak wiadomo obietnic należy dotrzymywać. Pamiętajcie też o tym, że składając takie ślubowanie, obiecujecie przede wszystkim sobie, że będziecie się uczyć i zachowywać tak, jak najlepiej potraficie. Proszę pamiętajcie, również jak powiedział Polak Papież Jan Paweł II właśnie do młodzieży w 1983 r. „wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni od Was nie wymagali”. Tak trzeba wymagać, aby móc osiągać wytyczone cele. Jestem przekonana, że macie swoje cele skoro jesteście tutaj to Was łączy np. zdać jak najlepiej egzamin maturalny, egzaminy zawodowe – uczniowie technikum  lub egzamin dyplomowy w LSP  więc trzeba wymagać i pracować. Zatem życzę Wam wytrwałości i systematyczności, jak najlepszego pobytu w szkole, jak najlepszego przygotowania się do pracy i życia, realizacji marzeń. Pamiętajcie –  szkoła to nie tylko nauka to również czas zawierania przyjaźni, rozwijania zdolności życzę wykorzystajcie ten czas jak najlepiej dla każdego Z Was. Powodzenia drodzy Uczniowie.”

Po ślubowaniu, prowadzący Sebastian Ruta – przewodniczący SU zaprosił do obejrzenia montażu słowno-muzycznego, poświęconego Światowemu Dniu Sybiraka, przygotowanego przez uczennice klasy 2D pod kierunkiem nauczycielki historii pani, Beaty Szczerbińskiej.