#Razem dla klimatu. Zespół Habitat

#Razem dla klimatu. Zespół Habitat

Uczennice klasy 1B ( Karolina Kudlak i Natalia Starzyńska) oraz ich kolega Szymon Trusiński z Zespołu Szkół kształcenia zawodowego imienia Wincentego Witosa w Bujnach w ramach olimpiady praktycznego Zwolnieni z teorii postanowili zwiększyć wiedzę młodego pokolenia na temat jak zmiany klimatu wpływają na życie zwierząt zamieszkujących lasy polskiej oraz jak chronić lasy i gatunki zagrożone.

W dniach 24-25.03.2022r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr.1 w Mińsku Mazowieckim, w klasach 1-8  nasze uczennice  przeprowadziły prelekcje o ochronie lasów i zwierzą.  Na początku uczniowie wysłuchali prezentacje, zadając i odpowiadając na pytania. Następnie entuzjastycznie i pełni zapału rozwiązali przygotowane krzyżówki. Pierwsze osoby zostały nagrodzone drobnymi upominkami, gazetkami ,,Echa leśne”, kalendarzami od Lasów Państwowych oraz długopisami. Na koniec uczestnicy prelekcji otrzymali zaprojektowane przez nas ulotki z podsumowaniem lekcji i cytatem ,, Najprostsza droga do wszechświata biegnie przez leśną dzicz” – John Muir.

Ich kolega Szymon  z Zespołu Szkół kształcenia zawodowego w w Bujnach https://www.facebook.com/zsckzbujny/  przeprowadził takie same prelekcje w Szkole podstawowej imienia Szarych Szeregów w Strzelcach.

Koordynatorem działam zespołu Habitat w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii jest Pani Małgorzata Kozińska – Zięba.

Zapraszamy do galerii zdjeć