# Razem dla klimatu. Warsztaty grupy Ekoplaneta 

# Razem dla klimatu. Warsztaty grupy Ekoplaneta 

25 marca 2022 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne dla uczniów klas IB, IIAB, IILP i IIIBP prowadzone przez uczennice klasy 3Bp ( Wiktoria Badin, Oliwia Jarzębska, Paulina Chabrowska, Sara Pachnik, Oliwia Sikorska) i 3Ag (Nina Stosio) w ramach olimpiady praktycznej Zwolnieni z Teorii.

Projekt grupy Ekoplaneta  pod hasłem „Zmieniajmy razem świat na lepsze” miał na celu uświadomienie  rówieśnikom ile materiału, wody i dóbr natury jest zużywane  na produkcję ubrań, które założymy często tylko raz.

Dziewczyny najpierw zaprezentowały wpływ przemysłu odzieżowego na zmiany klimatu oraz swój pomysł jak można uratować naszą planetę poprzez dawanie ubraniom nowego życia, umiejętne kupowanie starych ubrań jak i przerabiania ich. Następnie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do rozwiązania quizu na platformie Quizlet  na temat sposobów ratowania planety. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą przy rozwiązywaniu zadań a zwycięzcy quizu dostali słodkie nagrody.

Koordynatorem zespołu Ekoplaneta w ramach projektu Zwolnieni z teorii jest Pani Małgorzata Kozińska – Zięba

Zapraszamy do galerii zdjęć i śledzenia  mediów społecznościowych Ekoplaneta

https://instagram.com/ekoplaneta2022

https://www.facebook.com/Ekoplaneta-2022-101369255857654