#Razem dla klimatu;  #1planet for all

#Razem dla klimatu;  #1planet for all

Grupy projektowe  z klas 1 B ( grupa Ekonom) i  3 Bp (grupa Ekoplaneta) w ramach realizacji programu ,,Globalna szkoła. Razem dla klimatu” w sposób aktywny obchodziły tegoroczny  Dzień Ziemi.

Najpierw  uczniowie uczestniczyli  w cyklu webinariów zorganizowanych przez ekspertów Centrum Edukacji Obywatelskiej . Dowiedzieli się z nich wielu ciekawych rzeczy na temat gospodarowania odpadami, śladu węglowego,  jak mogą dbać o planetę, co to znaczy kupować odpowiedzialnie oraz  jak być uważnym na przyrodę wokół nas i budować z nią więzi. Następnie wyszli do parku gdzie realizowali zadanie „ Spotkanie z przyrodą”. Wypełniając kartę obserwacji mogli dostrzec właściwości i wyjątkowość otaczającego ich środowiska przyrodniczego. Dzięki zadaniu uczniowie mogą odkryć, jak wiele może dać im kontakt z przyrodą – nie tylko na poziomie poznawczym, ale również osobistym.

Z okazji Dnia ziemi uczniowie przeprowadzili również w naszej szkole i w Zespole Szkół Specjalnej w Ignacowie warsztaty poświęcone klimatowi, środowisku i sposobach ochrony naszej planety

Koordynatorem programu „ Globalna szkoła. Razem dla klimatu jest Pani Małgorzata Kozińska – Zięba.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz zapoznanie się w chwili wolnej z webinariami pod linkami

https://www.facebook.com/edukacjaglobalnaCEO/videos/1000190560609405

https://www.facebook.com/edukacjaglobalnaCEO/videos/735708794108962