Przygotowania do świąt w internacie

Przygotowania do świąt w internacie

Choinka, świetlne dekoracje, okolicznościowe gazetki tematyczne to elementy przedświątecznych dekoracji, które powstały w holu głównym i na stołówce. Nie tylko jednak pomieszczenia ogólnego użytku wzbogaciły się o świąteczne ozdoby. W niektórych pokojach mieszkalnych wychowankowie internatu mocno starali się o laur najpiękniej udekorowanego pokoju w ramach corocznego świątecznego konkursu.

Dekoracje to nie wszystko. Okazało się bowiem, że wśród młodzieży jest sporo talentów cukierniczych. Ba, nie tylko młodzież wykazała owe talenty – niektóre z wychowawczyń również stanęły na wysokości zadania i społem z mieszkańcami internatu upiekły, a następnie udekorowały mnóstwo pierniczków. Ciastka były następnie słodkim dodatkiem przy wigilijnym internackim stole, a część z nich, pięknie opakowana i opatrzona karteczkami z życzeniami, stała się podarkami dla dyrekcji, pracowników szkoły i wychowawców w internacie.