PROJEKT LITERACKO-FILMOWY „NORWID OD NOWA”

PROJEKT LITERACKO-FILMOWY „NORWID OD NOWA”

Projekt, który zrealizowała klasa 2d upamiętnił Cypriana Kamila Norwida- patrona roku 2021.

 Humanistki wykonały fotokast do wiersza „Moja ojczyzna”, gazetkę o Norwidzie na I piętrze oraz wystawkę książek Norwida i o Norwidzie w sali nr 17. Dodatkowo mogliśmy oglądać prezentację o życiu i twórczości poety na szkolnym telewizorze, a na drzwiach sal lekcyjnych- plakaty.

Przez cały tydzień uczennice prowadziły się też „Lekcje z Norwidem”, a 18 XI odbyła się  międzyklasowa Gra Literacka, podczas której uczniowie rozwiązywali zadania związane z biografią Norwida, rysowali portret artysty lub tworzyli go z puzzli,  ozdabiali wiersze poety, układali cytaty, szukali książek….

Szczegółową relację z tego wydarzenia oraz więcej zdjęć znajdziecie na blogu projektów filmowych https://zseprojektfilmowy.blogspot.com/2021/11/blog-post.html