Wyjazd do Kazimierza Dolnego Klubu Absolwentów „Ekonom”

Wyjazd do Kazimierza Dolnego Klubu Absolwentów „Ekonom”

Klub Absolwentów „Ekonom” uczcił ostatni weekend wakacji wycieczką do Kozłówki i do Kazimierza Dolnego. Rankiem 27 sierpnia wesoła grupa 24 osób pod przewodnictwem niezastąpionej p.Ani Groszek wyruszyła w trasę. Pierwszym przystankiem był zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce. Podczas zwiedzania pałacu wysłuchaliśmy historii dziejów rodziny Zamoyskich oraz historii samego pałacu. Następnie, każdy na własną rękę mógł nacieszyć się klimatem ogrodów pałacowych i zwiedzić wystawy czasowe. Drugi postój to przepiękny Kazimierz Dolny który obejrzeliśmy z siedzeń samochodu elektrycznego. Odwiedziliśmy kirkut, przeszliśmy wąwóz Korzeniowy Dół, pospacerowaliśmy klimatycznymi uliczkami Kazimierza i nabrzeżem wiślanym, a także posmakowaliśmy specjałów lokalnej kuchni w miejscowych restauracjach. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń i z rozbudzonymi apetytami na następny wyjazd.

B.Sitnicki