Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

18.03.2022 r zakończyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. W hali sportowej Zespołu Szkół nr im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim spotkało się wszystkie 6 zespołów biorących udział w tegorocznych zawodach.  

W meczu o V miejsce między Liceum Ogólnokształcącym w Sulejówku i Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Mińsku Mazowieckim zwycięstwo zgarnęła drużyna z Sulejówka.  

Mecz o III miejsce to walka o każdy punkt między Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim a Zespołem Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Zawodnicy Budowlanki nie dali się zdominować na własnej hali i ostatecznie pokonali zespół z Mechanika 3:1. 

W finale spotkały się drużyny z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Zawodnicy z Pięknej mieli na swoim koncie same zwycięstwa w 1 rundzie zawodów, lecz w finale Ekonomiści okazali się nie do przejścia i nie dali sobie zabrać nawet 1 seta, pokonując zespół Macierzanki 3:1 i zdobywając w ten sposób Mistrza Powiatu.  

Skład zwycięskiej drużyny: Piotr Padzik, Szymon Konopka, Mateusz Komuda, Adrian Martyniuk, Kamil Pazio, Jakub Krajewski, Szymon Litke, Cezary Kulma, Mateusz Paska, Michał Ołtarzewski, Piotr Mudant, Michał Mudant, Jan Mielec, Michaił Karpenko, Wiktor Bartnicki, Marcin Zarzycki – trener Agnieszka Bereda.

Najlepsi zawodnicy: 
1.ZSE MMz – Szymon Konopka 
2.ZS nr1 – Damian Kaniewski 
3.LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej – Maciej Woś 
4.ZS nr 2 – Bartosz Pindel  

MVP MECZU FINAŁOWEGO- Piotr Padzik  

Organizatorem imprezy był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Agnieszka Bereda z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, a salę gimnastyczną użyczył ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim pod opieką Agnieszki Bąk. Pani Agnieszka Bąk przygotowała również zespół cheerleader, który swoimi występami uświetnił całą imprezę.