Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

03.03.2023 r zakończyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. W hali sportowej Zespołu Szkół nr im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim spotkały się 4 zespoły biorące udział w tegorocznych zawodach.  

W meczu o III miejsce między Liceum Ogólnokształcącym im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim i Zespołem Szkół nr.1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim zwycięstwo zgarnęła drużyna LO z Pięknej. 

Finał, to była o walka o każdy punkt między Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, a Zespołem Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Mecz rozstrzygał się do ostatnich minut ale ostatecznie, wynikiem 3:2 Ekonomiści pokonali Mechanika i zostali MISTRZAMI POWIATU  3 rok z rzędu. 

Skład zwycięskiej drużyny: Szymon Litke, Cezary Kulma, Mateusz Paska, Michał Ołtarzewski, Piotr Mudant, Michał Mudant, , Michaił Karpenko, Wiktor Bartnicki, Marcin Zarzycki, Sebastian Zagórski, Mateusz Kowalczyk, Przemysław Prokopiuk, Mateusz Wojewódzki, Orest Lozitskyi, Dawid Komuda, Bartosz Zyłka,  – trener Agnieszka Bereda.

Najlepsi zawodnicy: 
1.ZSE MMz – Michał Ołtarzewski
2.ZS nr1 – Patryk Parol
3.LO im. Polskiej Macierzy Szkolnej – Wojciech Skwieciński
4.ZS nr 2 – Kacper Borkowski

MVP MECZU FINAŁOWEGO- Mateusz Paska 

ODKRYCIE ROKU- Mateusz Kowalczyk 

Organizatorem imprezy był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Agnieszka Bereda z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.