Podsumowanie Powiatowych Konkursów: XI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pięknem Malowane – Uroda Ziemi Mińskiej” oraz IX Powiatowego Konkursu Ilustratorskiego do Dzieł Literatury Polskiej, Klasycznej i Współczesnej

Podsumowanie Powiatowych Konkursów: XI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pięknem Malowane – Uroda Ziemi Mińskiej” oraz IX Powiatowego Konkursu Ilustratorskiego do Dzieł Literatury Polskiej, Klasycznej i Współczesnej

Konkursy  zostały objęte  patronatem Starosty Mińskiego, Muzeum Ziemi Mińskiej, Biblioteki Miejskiej oraz Fundacji Andriollego.

Goście  wydarzenia: pani Edyta Chłopik – Wydział oświaty i Promocji w Starostwie, pani Paulina Forys (absolwentka LSP) – Miejska Biblioteka Publiczna i pan Leszek Celej -dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej wspólnie z dyrektor szkoły panią Elżbietą Wieczorek wręczyli nagrodzonym i wyróżnionym uczniom nagrody ufundowane przez Radę  Rodziców, Miejską Bibliotękę Publiczną, album 100 pomników historii ufundowała Fundacja Andriollego.Nauczycielom opiekunom artystycznym uczniów wreczno  dyplomy -podziekowania.

 W składzie  Jury oceniającego  prace byli nauczyciele przedmiotów artystycznych Liceum Sztuk Plastycznych im. E. M. Andriollego.

XI edycja  POWIATOWEGO  KONKURSU  PLASTYCZNEGO  „PIĘKNEM  MALOWANE – URODA  ZIEMI  MIŃSKIEJ”

Temat tegorocznej edycji był związany z 600-leciem Parafii pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Mińsku Mazowieckim.

Celem przedsięwzięcia była promocja utalentowanej plastycznie młodzieży szkół podstawowych, mobilizowanie uczniów  do poszukiwania i utrwalania piękna swojego otoczenia – miejsc, obiektów architektury sakralnej; kościołów, kapliczek, detali architektonicznych oraz przedstawienia własnych wizji artystycznych związanych z tematem przewodnim tegorocznej XI edycji konkursu;w tym roku był to konkurs fotograficzny pod hasłem „ Światłem malowana architektura sakralna Ziemi Mińskiej”. 

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce  Piotr Prus uczeń  Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Maz. (opiekun artystyczny pani Agnieszka Szostak)

II miejsce  Weronika Woźniak uczennica  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim. (opiekun artystyczny pani Justyna Bartczak)

III miejsce Zuzanna Panek i ex aequo Zuzanna Kąkol- uczennice  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Szarych Szeregów w Górkach. (opiekun artystyczny pani Elżbieta Kąkol – absolwentki LSP).

IX  edycja POWIATOWEGO  KONKURSU ILUSTRATORSKIEGO DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ.  

Wspaniała literatura polska, szczególnie współczesna, obfituje w dzieła, które pozbawione są rycin. Chcemy aby poprzez  ten konkurs młodzi ludzie rozbudzali swoją wyobraźnię, sięgali po dzieła literatury polskiej i rozwijali swoje umiejętności twórcze. Inspiracją do pomysłu na  konkurs był dorobek Elwiro Michała Andriollego, znanego malarza, architekta, ilustratora, który stał się symbolem naszego regionu i Patronem Liceum Sztuk Plastycznych.

Tematyką tegorocznego konkursu były ilustracje do wybranego dzieła z „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Nagrodzeni uczniowie w konkursie ilustratorskim:

I miejsce – Olga Rogala uczennica I klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

II miejsce – Zuzanna Kąkol uczennica  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Szarych Szeregów w Górkach. Opiekun artystyczny pani Anna Bartnicka.

III miejsce – Małgorzata Stańczyk i ex aequo Jagoda Bujwid – uczennice I klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

Wyróżnienia:

Oliwia Pieniak – uczennica  Szkoły Podstaweowej nr 2 im. Dąbrówki  w Mińsku Mazowieckim.

Hanna Stucka – uczennica  Szkoły Podstaweowej nr 2 im. Dąbrówki  w Mińsku Mazowieckim. Opiekun artystyczny pani Renata Miszczak.

Aleksandra Reszka –  uczennica  Szkoły Podstaweowej nr 2 im. Dąbrówki  w Mińsku Mazowieckim. Opiekun artystyczny pani Beata Kaczmarska.

Anna Lubaszka, Maja Trąbińska, Oliwia Kuliś, Łucja Adamczyk, Martyna Kucińska, Gabriel Mroszczyk, Hanna Rosa – uczniowie I klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom obu konkursówale szczególne gratulacje kierujemy do nagrodzonych i wyróżnionych uczestników konkursu. Dziękujemy nauczycielom, uczniom gościom za uwagę i zapraszamy za rok.