Witamy na stronie Zespołu Szkół Ekonomicznych! :D

Podsumowanie konkursów plastycznych

Podsumowanie konkursów plastycznych

W dniu 9 grudnia 2021 r. w sali konferencyjno-wystawowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim odbyło się podsumowanie X edycji POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„PIĘKNEM MALOWANE – URODA ZIEMI MIŃSKIEJ” oraz IX edycji POWIATOWEGO KONKURSU ILUSTRATORSKIEGO DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ.

Konkursy zostały objęte patronatem Starosty Mińskiego, Muzeum Ziemi Mińskiej, Biblioteki Miejskiej oraz Fundacji Andriollego.

Podsumowanie obu konkursów uświetniła obecności gości nauczycieli, rodziców a w szczególności: wicestarosty pana Witolda Kikolskiego, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Karoliny Wieczorek,  pani Edyty Chłopik– starszego inspektora Wydziału Oswiaty i Promocji,   inspektor pani Martyny Bastian– inspektor Wydz. Oswiaty Promocji,  dyrektor ZSE pani Elżbiety Wieczorek, wicedyrektor Beaty Biszkowieckiej – Rokickiej oraz Pani Anny Mormon– opiekuna uczennicy Anny Lubaszki (Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim)

Podziękowania nauczycielom przedmiotów artystycznych za organizację konkursu i przygotowanie jego podsumowania, prowadzącym uroczystość uczennicom: Kseni Gałązce oraz Julii Pasiecznej z klasy 2p LSP oraz Maxime Przybysz za dokumentację fotograficzną.
 

W składzie Jury oceniającego prace byli nauczyciele Liceum Sztuk Plastycznych : Marzena Kozak, Lidia Nowak-Chomicz, Kalina Kurczewska-Zagańczyk, Hanna Mrozowska, Anna Zabrodzka-Skrzycka ,Magdalena Idycka i Krzysztof Rusiecki.

Goście wysłuchali piosenki Marka Grechuty „Nie dokazuj” w wykonaniu uczennicy Weroniki Kuzak z klasy II P LSP oraz „ Dni, których nie znamy”, którą zaśpiewała Małgosia Skuza z klasy II P LSP.

Celem zorganizowania X edycji POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PIĘKNEM MALOWANE – URODA ZIEMI MIŃSKIEJ” była promocja utalentowanej plastycznie młodzieży szkół podstawowych, mobilizowanie uczniów do poszukiwania i utrwalania piękna swojego otoczenia – miejsc, obiektów, architektury, oraz własnych wizji artystycznych, związanych z tematem przewodnim tegorocznej X edycji konkursu, w tym roku pod hasłem „Wyjątkowe miejsca mojej Małej Ojczyzny”.

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce Anna Lubaszka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim (opiekun artystyczny pani Anna Mormon)
i ex aequo
I miejsce Martyna Kucińska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim (opiekun artystyczny pani Katarzyna Milewska)

II miejsce Julia Przybysz Bielecka – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.

III miejsce Amelia Sieradzan uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce (opiekun: Agnieszka Natorf Gałka).

Natomiast IX edycji POWIATOWEGO KONKURSU ILUSTRATORSKIEGO DO DZIEŁ LITERATURY POLSKIEJ KLASYCZNEJ I WSPÓŁCZESNEJ inspiracją w tym roku była twórczość, a tematem przewodnim ILUSTRACJA DO WYBRANEGO OPOWIADANIA STANISŁAWA LEMA.

Wspaniała literatura polska, szczególnie współczesna, obfituje w dzieła, które pozbawione są rycin. Chcieliśmy, aby poprzez ten konkurs młodzi ludzie rozbudzali swoją wyobraźnię, sięgali po dzieła literatury polskiej i rozwijali swoje umiejętności twórcze.

Inspiracją do pomysłu na konkurs był dorobek Elwiro Michała Andriollego, znanego malarza, architekta, ilustratora, który stał się symbolem naszego regionu i Patronem Liceum Sztuk Plastycznych.

Nagrody w konkursie ilustratorskim zostały przyznane w dwóch kategoriach:

w kategorii ilustracja malarska oraz w kategorii ilustracja rysunkowa.

Nagrodzeni uczniowie w kategorii ilustracja malarska:

I miejsce – Kinga Jakubowska uczennica I klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.
i ex aequo
I miejsce – Natalia Lis uczennica I klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

II miejsce Amelia Sieradzan uczennica Szkoły Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce (opiekun: pani Jolanta Jackiewicz Szuba)

III miejsce – Martyna Nowak uczennica II klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

Nagrodzeni uczniowie w kategorii ilustracja rysunkowa:

I miejsce Ksenia Gałąka uczennica II klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim
i ex aequo
I miejsce Maria Ligęza uczennica II klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim
i ex aequo
I miejsce Amelia Dobosz uczennica I klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

II miejsce Patrycja Melkowska uczennica II klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim
i ex aequo
II miejsce Weronika Todryk uczennica III klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim
i ex aequo
II miejsce Julia Koszewska uczennica II klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

III miejsce Kinga Kulig uczennica II klasy Liceum Sztuk Plastycznych w Mińsku Mazowieckim.

Szczególne podziękowania składamy sponsorom:

Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Ekonomicznych, Bibliotece Szkolnej, firmie Vacom, sklepowi Pixonet oraz przedsiębiorstwu Pogotowiegraficzne.com.

Bardzo się cieszymy, że od wielu lat, konkursy  cieszą się dużą popularnością w środowisku lokalnym, a prace konkursowe reprezentują bardzo wysokie walory artystyczne.